Zastanawiasz się, czy spróbować swoich sił w rysunku lub malarstwie? Wykorzystaj wolny czas ferii zimowych!
Specjalnie na okres ferii przygotowaliśmy dwie edycje intensywnego kursu rysunku i malarstwa. Każda edycja to pięć sesji po cztery godziny dziennie. Każdą z dwóch edycji rozpoczynamy we wtorek, a kończymy w sobotę. Istnieje możliwość wzięcia udziału w obu edycjach kursu i uzyskania dużego rabatu!

Aby wziąć udział w kursie, nie jest konieczne wcześniejsze doświadczenie z rysunkiem czy malarstwem. Uczymy od podstaw.


Zajęcia prowadzą profesjonalni nauczyciele rysunku  malarstwa, architekci i artyści, czynni zawodowo, posiadający ogromne doświadczenie w nauczaniu!

Z CZEGO SIĘ SKŁADA?

Program kursu ułożony jest tak, aby umożliwić osobie nawet zupełnie początkujacej szybkie postępy w nauce rysunku i malarstwa.

1. RYSUNEK - Szkic, rysunek martwej natury lub rysunek architektoniczny do wyboru, nauka portretu, rysunek studium postaci z modela. Podstawy perspektywy, kadrowanie, mierzenie proporcji, konstrukcja, podstawy kompozycji, nakładanie plam walorowych, światłocień, kontrast, techniki szrafowania, węzeł rysunkowy

2. MALARSTWO - Martwa natura w kolorze. Światło jako kolor, barwa w świetle, barwa w cieniu, kolor lokalny, kontrast, nauka obserwacji, techniki nakładania waloru, plan pierwszy, plan drugi, plan trzeci

3. GRAFIIKA WARSZTATOWA - linoryt, monotypia - tusz przy użyciu prasy graficznej.

4. MATERIAŁY POMOCNICZE - zapewniamy dostęp do wartościowych źródeł dodatkowej wiedzy: uznane albumy oraz pisma związane z rysunkiem, malarstwem oraz grafiką.

MATERIAŁY

Na kurs należy zaopatrzyć się w podstawowe przybory do rysunku i malarstwa. Bardziej profesjonalne narzędzia jak tusz do grafiki warsztatowej, dłutka i płyty do linorytów są dostępne na miejscu. Dobrze jest mieć teczkę formatu B2 na swoje prace.

1,2,4 LEKCJA - ołówki HB, 2B, 4B, 8B, gumka chlebowa Faber Castell, brystol formatu B2, szkicownik A4

3 LEKCJA - pięć kolorów farb akrylowych w tubach 100 lub 200ml: czerwona, niebieska, żółta, biała oraz błękit pruski, dowolne pędzle oraz tektura grubości 2mm formatu B2 (50x70cm)

5 LEKCJA - ołówki HB, 2B, brystol B2, szkicownik A4. Reszta materiałów dostępna na miejscu.

DLA KOGO FERIE RYSUNKOWO MALARSKIE?

- dla kandydatów na Architekturę i na każdy kierunek ASP  

- dla osób interesujących się RYSUNKIEM I MALARSTWEM

- dla WSZYSTKICH osób zainteresowanych osiągnięciem wyraźnego postępu w krótkim czasie

 

TERMINY

Na okres ferii zimowych przygotowaliśmy dwie edycje kursu rysunku i malarstwa. Każda z edycji trwa pięć dni po cztery godziny zegarowe dziennie.

I Edycja: 13-17 lutego 2024
II Edycja: 20-24 lutego 2024

Zajęcia będą odbywały się w następujące dni i godziny:

wtorek 17:00-21:00
środa 17:00-21:00
czwartek 17:00-21:00
piątek 16:00-20:00
sobota 15:00-19:00

 

CENNIK

Istnieje możliwość wzięcia udziału w jednej lub obu edycjach kursu. 

JEDNA EDYCJA KURSU 525zł
DWIE EDYCJE KURSU 950zł (rabat 100zł)


* Każde zajęcia trwają 4 godziny zegarowe.
** Opłaty za kurs należy dokonać przed jego rozpoczęciem przelewem na konto Szkoły

Dane do przelewu:
TOTU Szkoła Rysunku
m-Bank 40 1140 2004 0000 3702 8285 6829
Tytułem: Ferie Rysunkowo Malarskie Kraków, Numer Edycji, Imię i Nazwisko
Opłata: jak w cenniku

LOKALIZACJA I ZAPISY

Zajęcia odbywają się w Szkole Rysunku i Malarstwa TOTU przy ul. Wielopole 26/3 w centrum Krakowa.


W celu zapisania się na kurs należy wypełnić formularz zgłoszeniowy u dołu opisu i dokonać opłaty. To wszystko!

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Prosimy wypełnij poniższy formularz, aby zapisać się na KURS RYSUNKU I MALARSTWA W FERIE .

Opłata
Metoda płatności
Płatność przelewem
Uwierzytelnienie*

PROFIL ARCHITEKTURA

KURS PRZYGOTOWAWCZY
kurs rysunku architektonicznego Kraków

Kompleksowe przygotowanie do egzaminów na Wydział Architektury. Kurs rysunku architektonicznego oprócz nauki perspektywy zawiera elementy historii architektury oraz teorię projektowania współczesnej przestrzeni. Ze zdobytej wiedzy kursanci od razu korzystają w swoich pracach tworząc niepowtarzalne rysunki o wysokiej wartości merytorycznej i estetycznej.

...

PROFIL WZORNICTWO

KURS PRZYGOTOWAWCZY

Kurs składa się z kilku dziedzin, których opanowanie niezbędne jest do zdania egzaminu na Wydział Wzornictwa ASP, PK lub UP. Nauka rysunku różnymi technikami, nauka projektowania i modelowania form przestrzennych, kompletowanie własnej teczki i własnego portfolio to obszary, przez które przeprowadzi Cię kurs o profilu - Wzornictwo.

...

PROFIL MALARSTWO

KURS PRZYGOTOWAWCZY
kurs malarstwa kraków

Kreatywny program zajęć łączący naukę technik malarskich z rozwojem wyobraźni. Kurs zapewnia opanowanie fundamentalnych zasad z zakresu koloru, światła, kompozycji i perspektywy w malarstwie przy zachowaniu równowagi między umiejętnościami warsztatowymi oraz podstawami teoretycznymi w indywidualnym rozwoju kursanta. 

...

PROFIL GRAFIKA

KURS PRZYGOTOWAWCZY

Kurs o profilu Grafika łączy naukę rysunku i malarstwa z ćwiczeniami różnego rodzaju technik graficznych stosowanych w grafice warsztatowej. Co roku na kursie powstają niepowtarzalne prace graficzne, dzięki którym ich twórcy dostają się na Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych zdobywając miejsca w ścisłej czołówce!

...

ARCHITEKTURA WNĘTRZ

KURS PRZYGOTOWAWCZY

Przygotowanie do egzaminów na Wydział Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Kurs oprócz nauki rysunku, malarstwa i wielu innych technik prezentacji wizualnej zawiera ćwiczenia projektowe, co w połączeniu z prawidłowo skompletowaną teczką egzaminacyjną daje zawsze świetne efekty podczas rekrutacji na ASP.

...

PROFIL OGÓLNY-HOBBY

NIE PRZYGOTOWUJE NA ASP

Z przyjemnością obserwujemy coraz większą grupę pasjonatów i hobbystów pragnących rozwijać swoje umiejętności rysunkowe w TOTU. Tryb ogólny pozwala uczestniczyć we wszystkich rodzajach zajęć. Można wypróbować wszystkie techniki rysunkowe, malarskie i graficzne. Spróbuj wszystkiego po trochu, a być może wtedy wybierzesz coś dla siebie.

...